مراحل طراحی سایت به تفکیک

طراحان وب غالباً با تمرکز بر روی موارد فنی از قبیل قالب‌ها طراحی، کد و مدیریت محتوا درباره روند طراحی وب فکر می‌کنند. اما طراحی عالی مربوط به نحوه لینک کردن دکمه‌های رسانه‌های اجتماعی یا حتی تصاویر شفاف و باکیفیت نیست. طراحی عالی در واقع ایجاد یک طراحی وب سایت است که با یک استراتژی فراگیر و همیشگی حرکت کند.

وب سایت‌هایی که طراحی با کیفیت دارند چیزی بیش از مسائل زیبایی شناسی را ارائه می‌دهند. آنها بازدید کنندگان را به خود جذب می‌کنند و به مردم کمک می‌کنند تا محصول، شرکت و مارک تجاری را از طریق انواع مختلفی از شاخص‌ها، شامل تصاویر، متن و گرافیک درک کنند. این بدان معنی است که هر عنصر سایت شما باید به سمت یک هدف مشخص کار کند.

اما چگونه می‌توانید به آن ترکیب هارمونی عناصر دست یابید؟ پاسخ ساده است. از طریق یک فرایند طراحی وب جامع که هم شکل و هم عملکرد را در نظر می‌گیرد.

روند طراحی وب سایت به 7 مرحله نیاز دارد:

  1. شناسایی هدف: ما باید با مشتری تعامل کنیم تا او تعیین کند وب سایت چه اهدافی دارد و مسیر آن به چه صورت است.
  2. تعریف دامنه: هنگامی که اهداف سایت را می‌شناسیم، می‌توان دامنه پروژه را تعریف کرد.یعنی سایت چه صفحات و ویژگی‌هایی را برای تحقق هدف خود نیاز دارد و جدول زمانی برای ساختن آنها به چه صورت است.
  3. نقشه سایت: وقتی سایت با دامنه مناسب تعریف شد، می‌توانیم شروع به طرح‌ریزی در نقشه سایت كنیم. در این مرحله باید مشخص شود كه چگونه محتوا و ویژگی‌هایی كه در تعریف دامنه آمده با هم ارتباط دارند.
  4. ایجاد محتوا: اکنون که ما یک تصویر کامل‌تر از سایت در ذهن داریم، می‌توانیم شروع به ایجاد محتوا برای صفحات مجزا کنیم. باید همیشه بهینه سازی موتور جستجو (SEO) را در ذهن داشته باشیم تا به تمرکز صفحات روی یک موضوع واحد کمک کنیم.بسیار مهم است که شما برای انجام مرحله بعدی، محتوای واقعی داشته باشید.
  5. عناصر بصری: با استفاده از طراحی سایت و محتوای مناسب، می‌توانیم کار خود را روی عناصر بصری شروع کنیم.
  6. تست: در حال حاضر، شما تمام صفحات خود را دریافت کرده‌اید و نحوه نمایش آنها را برای بازدیدکننده سایت تعریف کرده‌اید.
  7. راه‌اندازی: هنگامی که همه چیز به زیبایی کار کرد، زمان آن است که راه اندازی سایت خود را برنامه ریزی و اجرا کنید!این باید شامل برنامه‌ریزی راهبرد زمانبندی و هم راهبردهای ارتباطی باشد. اکنون که ما این روند را تشریح کردیم، بیایید هر مرحله را کمی عمیق‌تر توضیح دهیم.

در سایت مویدی تمامی این مراحل رعایت شده است و با استفاده از علم طراحی و کارشناسان تولید محتوا، این مهم انجام پذیرفته است.

User Review
0 (0 votes)
Call Now Button